Како да ги исчистите рацете од бојата за велигденските јајца?

Понекогаш, колку и да внимаваме, при вапсувањето јајца се случуваат и незгоди и завршуваме со прсти обоени во сите бои.

Некогаш само сапун и вода не помагаат во отстранување на дамките. Можете да се обидете да истурите оцет во раката и да триете како со течен сапун. Повторете уште еднаш ако не успеете.

Втор начин е да се обидете со лимон. Тријте со парче лимон и бојата ќе се растопи и лесно ќе измиете после со сапун.

Можете да се обидете и со топла вода во која сте раствориле сода бикарбона. Потопете ги рацете околу три минути и потоа измијте со сапун.

Прочитајте и...  Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Прочитај повеќе

За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Слободен печат

Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Слободен печат

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Внимание: Никогаш не оставајте шише со вода во автомобилот! Ова видео ќе ви покаже што може да се случи!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Колку често треба да ја менувате постелнината во летните месеци?

Слободен печат

Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како за секунда да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да привлечете среќа, љубов и пари во домот? Поставете фигура од слон на овие места во домот!

Слободен печат

Доктор за пример: Иако им става инекции, децата од неговата ординација излегувaат со насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат

Грешки што најчесто доведуваат до прејадување

Слободен печат

Мали трикови со чија помош вашата гардероба секогаш ќе биде свежа и миризлива

Слободен печат