Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Австралиската поп пејачка Кајли Миног (52) се засити од бината и рефлекторите, а пред десетина години го стартуваше и својот бренд.

На нејзината страница може да се пронајде се, како што вели, од игла до локомотива, а цените на артиклите се пристапни, па дури и евтини. И тоа многу и се исплатеше. Со текот на годините нејзината сметка стануваше се поголема, а денес на неа има околу 60 милиони долари.

Според пишувањето на странските медиуми, таа повеќе заработила од својот бренд, отколку од пеење.

инстаграм

На нејзината официјална страница можат да се најдат и капи, козметика, долна облека, торби, па дури и алкохолни пијалоcи кои сама ги дизајнирала. Но Кајли има еден проблем, кој се вика – Кајли.

Прочитајте и...  Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Пред три години ријалити ѕвездата Кајли Џенер (23) поднесе барање за заштита на своето име како бренд. Приватните застапници на австралиската пејачка веднаш реагираа и испратија писмо до „U.S. Patent and Trademark Office“, институција која се занимава со заштита на интелектуалната сопственост и авторските права, тврдејќи дека членката на кланот Кардашијан – Џенер не може да го заштити своето име бидејќи Кајли Миног „меѓународно признатата пејачка, хуманитарната работничка и активистката во борбата против ракот на дојка е позната ширум светот како Кајли, додека Џенер е споредна ријалити и ТВ личност“.

инстаграм

Прочитај повеќе

Науката одлучи! Принцезата Дајана е најубавата благородничка на сите времиња

Слободен печат

Соопштени резултатите од обдукцијата на Наја Ривера, која настрада на 33 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Топ книги од македонските писателки Бужаровска, Димковска и Пармаковска

Александар Маџаровски

Ели Гулдинг се враќа на сцената: Отворено за психичкото здравје и вознемиреноста

Слободен печат

2000 милиграми витамин Ц дневно за заболените од ковид-19

Слободен печат

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат