Кајли Џенер со совети за справување со изолацијата: Мојата бременост ме подготви за ова

Можеби и ќе можеме да ја послушаме, бидејќи се сеќаваме колку добро ја криеше бременоста од целиот свет.

Најмладата милијардерка вешто ја криеше својата бременост и тоа одлично и оди од раце. Ова е период во кој на секој од нас не му е лесен. Да се помине толку време дома, може да предизвика анксиозна состојба. Додека цел свет се навикнува на тоа, изгледа Кајли само се враќа на старите навики.

Милијардерката на својот инстаграм-профил сподели со своите фанови дека оваа ситуација за нејзе не е ништо ново.

„Мојата бременост ме подготви за ова. Не го напуштав домот со месеци. Ова не е претерување“, напиша Кајли на своето стори.

После породувањето и раѓањето на нејзината ќерка Сторми, Кајли објасни зошто се одлучила за изолација.

Прочитајте и...  Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа - Направете го сами!

„Жал ми е што ве држам во мрак со сите претпоставки. Разбирам дека навикнавте да ве носам на сите мои патувања. Мојата бременост е нешто што избрав да не го споделувам со светот. Знаев дека морам да се подготвам за оваа животна улога на најпозитивен и здрав начин, без стрес. Знаев дека моето бебе ќе го чувствува секој стрес и секоја емоција, па избрав тоа да го направам за својот мал живот и нашата среќа.“, напиша тогаш Кајли.

Сепак, денешната ситуација, која се случи со целиот свет, Кајли и нејзината ќерка Сторми ја поминуваат гледајќи цртани филмови во својот дом.

„Гледаме „Фрозен 2“ за првпат, а јас се свртев кон нејзе да ѝ кажам дека ја сакам. И реков:

Прочитајте и...  Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

-Сторми, те сакам. Ти ме сакаш?

Таа одговори:

-Пст, мама.

Бев во шок. Никогаш тоа претходно не го направила“, открива Кајли, која е една од ретките на која ѝ годи изолацијата.

Искористете го овој период за ужување со своите најблиски и најмили. Можеби поради брзото темпо на живеење порано не сме размислувале за тоа. За жал.

Прочитај повеќе

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски