Кајли Џенер со совети за справување со изолацијата: Мојата бременост ме подготви за ова

Profimedia

Можеби и ќе можеме да ја послушаме, бидејќи се сеќаваме колку добро ја криеше бременоста од целиот свет.

Најмладата милијардерка вешто ја криеше својата бременост и тоа одлично и оди од раце. Ова е период во кој на секој од нас не му е лесен. Да се помине толку време дома, може да предизвика анксиозна состојба. Додека цел свет се навикнува на тоа, изгледа Кајли само се враќа на старите навики.

Милијардерката на својот инстаграм-профил сподели со своите фанови дека оваа ситуација за нејзе не е ништо ново.

„Мојата бременост ме подготви за ова. Не го напуштав домот со месеци. Ова не е претерување“, напиша Кајли на своето стори.

После породувањето и раѓањето на нејзината ќерка Сторми, Кајли објасни зошто се одлучила за изолација.

„Жал ми е што ве држам во мрак со сите претпоставки. Разбирам дека навикнавте да ве носам на сите мои патувања. Мојата бременост е нешто што избрав да не го споделувам со светот. Знаев дека морам да се подготвам за оваа животна улога на најпозитивен и здрав начин, без стрес. Знаев дека моето бебе ќе го чувствува секој стрес и секоја емоција, па избрав тоа да го направам за својот мал живот и нашата среќа.“, напиша тогаш Кајли.

Сепак, денешната ситуација, која се случи со целиот свет, Кајли и нејзината ќерка Сторми ја поминуваат гледајќи цртани филмови во својот дом.

„Гледаме „Фрозен 2“ за првпат, а јас се свртев кон нејзе да ѝ кажам дека ја сакам. И реков:

-Сторми, те сакам. Ти ме сакаш?

Таа одговори:

-Пст, мама.

Бев во шок. Никогаш тоа претходно не го направила“, открива Кајли, која е една од ретките на која ѝ годи изолацијата.

Искористете го овој период за ужување со своите најблиски и најмили. Можеби поради брзото темпо на живеење порано не сме размислувале за тоа. За жал.

Видео на денот