Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Најмладата милјадерка во светот Кајли Џенер (22) ќе го искористи своето козметичко царство да помогне во борбата за спречување на ширење на коронавирусот во Калифорнија.

22 годишната инфлуенсерка минатата недела донираше еден милион долари, за да помогне во снабдување на болнците и докторите со заштитна опрема, а особено на оние кои се во првата борбена линија.

 

View this post on Instagram

 

TALK TO ME NICE 🤎

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Кајли и нејзината мајка Крис Џенер (64) во четвртокот најавија дека партнерството со козметичката куќа „Coty“ и инвеститорот „Kylie Skin“ ќе почне со производство на санитзери производи за болниците во јужна Калифорнија.

Прочитајте и...  Овој јаткаст плод треба да стане дел од вашето секојдневие: Совршен дел од исхраната е и за дијабетичарите!

– Ќе произведуваме асепсол и посветени сме на тоа да да ја поддржиме нашата заедница – се наводи во соопштението за медиумите.

Тие потврдија дека асепсолот ќе се произведува во фабриката „Coty“ и тоа нема да влијае на производстото на „Kylie Skin“ производите.

Ако биде потребно, центарот за производство на козметика ќе престане со работа, за да може да произведува само сантизери.

Исто така, модниот гигант „LVMH и козметичката компанија како што се „L ‘ Oreal“ и „Eeste Lauder“ на сличен начин сакаат да помогнатњ во производството на асепсол, бидејќи го нема во продажба откако започна кризата на пандемија од коронавирусот.

Прочитај повеќе

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски