Кај паднало таму останало, важно општинската зграда се гради (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
Ваш аголКолумни

Кај паднало таму останало, важно општинската зграда се гради (ГАЛЕРИЈА)

„Сакаме со време да ги алармираме општинските власти да не ја запуштаат населбата. Убаво е што се прави нова зграда во која ќе биде сместена Општината, но сепак не треба да се заборават и граѓаните, особено не децата. Насекаде има остатоци од некакви зафати, кај паднало, таму останало. Паркот почнува да пропаѓа. Порано секое училиште си одржуваше одредена парцела во паркот, сега изгледа запустен, без трева, со вирови околу фонтаните.“ – велат граѓани од Ѓорче Петров.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close