Кај осуденик во затвор откриени три најлонски паковки марихуана

33-гододишен осуденик во КПД-Штип е фатен како препродавал марихуана во затворот, информира МВР.

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.Р.(33) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

-Пријавениот како осуденик во КПД-Штип, во текот на јануари 2019 од непознато лице набавил марихуана, ја препакувал во помали најлонски паковки. На 07.05.2019 во затвореното одделение на КПД-Штип при претрес од страна на затворските чувари кај него биле пронајдени и одземени три најлонски паковки со марихуана, велат од полицијата.

Прочитајте и...  Три лица барани со потерница спроведени во затвор

Поврзани вести

Осум дилери од Кавадарци се приведени, пронајдени се кокаин, хашиш и марихуана

Слободен печат

Автобус удри во жена близу трговски центар во Велес

Слободен печат

Шпански државјанин фатен со хероин

Слободен печат

Среде бел ден ограбена 80 годишна старица во нејзиниот дом

Слободен печат

Скопјанец обвинет за тешки кражби

Слободен печат

Тетовец крадел низ локални продавници, расчистени петнаесетина кражби

Слободен печат

Остави Коментар