Кај Блаце уапсени лажни Израелци

Лажните Израелци и децата кој биле со нив се предадени во Одделението за прекуграничен криминал, мигрaции, странци и реадмисија, за натамошна постапка.

Пет возрасни и две малолетни лица, сите од Турција, се приведени ноќеска во 1.50 часот зашто при контрола се претставиле како израелски државјани и приложиле израелски патни исправи. Лицата, како што соопшти МВР, се пресретнати на бензинска пумпа во близина на граничниот премин „Долно Блаце”. Станува збор за К.С. (20), К.С. (46), Ј.М.М. (42), Н.Т. (46) и А.С. (27). И тие и децата се предадени во Одделението за прекуграничен криминал, мигрaции, странци и реадмисија, за натамошна постапка.

Полицијата информира и дека ноќеска од слобода е лишен Т.С. (68) од село Богородица откако во неговото возило се пронајдени две лица од Турција со фалсификувани влезни и излезни печати. Се работи за Е.К. (35) и А.И. (25) кои сториле кривично дело „фалсификување исправа”.

Прочитајте и...  Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Според МВР, Т.С. ги превезувал Е.К. (35) и А.И. во патничко возило „мерцедес” со гевгелиски регистарски ознаки по автопатот А1 – клучка Миравци.

 

Прочитај повеќе

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат

Остави Коментар

единаесет + 4 =

Прочитај повеќе

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат

Тетовец со години ја земал пензијата од својата почината мајка, не знаел дека треба да пријави смрт

Слободен печат

Пронајдени пет мигранти во товарно возило, кривична пријава за возачот

Слободен печат

Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Слободен печат

Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Слободен печат

Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

МИА Агенција