Каде после Манчестер сити: Агуеро има пет понуди!

Како што е веќе познато, после завршувањето на оваа сезона аргентинскиот фудбалер ќе го напушти Манчестер сити. А се шпекулира дека можно е Серхио Агуеро да ја продолжи професионалната кариера во Италија. Најдобриот стрелец во историјата на „граѓаните“ објави дека после 10 години ќе се раздели со клубот од „Етихад“. … Продолжи со читање Каде после Манчестер сити: Агуеро има пет понуди!