Каде НЕ треба да патувате? Ова е листата на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус

На веб страницата на Министерството за здравство е поставена листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус.

Листата постојано се ажурира и може да се следи ТУКА.

 

 

 

Прочитајте и...  Казнети 673 граѓани за не носење лична заштита на лице

Прочитај повеќе

Бројот на заразени со коронавирусот во Русија надмина 400.000

МИА Агенција

Трамп: Ова е само почеток, ќе летаме и на Марс

МИА Агенција

Казнети 673 граѓани за не носење лична заштита на лице

Слободен печат

Повторно отворена џамијата Ал-Акса

Продолжуваат судирите меѓу демонстрантите и полицијата ширум САД

МИА Агенција

Протести против расизмот низ цела Америка

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп го одложува самитот на Г7

МИА Агенција

Демонстрантите во Њујорк нападнаа полициски возила (ВИДЕО)

Слободен печат

Почнува четвртата вонредна состојба во земјава

МИА Агенција

Стоп за експлоатацијата на децата и младите од страна на тутунската индустрија

МИА Агенција

Рекордно намалување на бројот на сообраќајни незгоди и жртви во нив

МИА Агенција

Умерен сообраќај по претежно суви коловози на патните правци

МИА Агенција