Каде исчезна: Се сеќавате на атрактивната Ведрана од „Тротоар“? Еве како изгледа денес (ФОТО)

Ведрана Ѓорѓевиќ до пред неколку години ја знаевме како водителка на естрадниот магазин „Тротоар“, но по згаснувањето на оваа емисија екипата која работеше на овој проект ја снема од тв-екраните…

Водителот Дамјан Дренковски си најде работа во Дубаи, за Димитар Атанасовски и Марко Новески веќе знаете, а пак Ведрана Ѓорѓевиќ се пресели во Холандија каде живееше неколку години во своето поранешно момче.

Таа денес е повторно тука, живее и работи како маркетинг агент во една позната компанија за весници.

Но, ако мислите дека Ведрана го променила својот физички изглед, се лажете. Ведрана е потполно иста како и пред неколку години.

Погледнете како изгледа денес:

(Фото: Инстаграм)

 

 

Прочитајте и...  Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат

Џеј Ло во најсексапилното деловно издание досега! (ФОТО)

Слободен печат

Заев во неформално издание и откри на јавноста која му е омилена песна! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × три =

Прочитај повеќе

Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Слободен печат

Викторија Бекам заведува на насловната на „Вог“: Голо рамо, подигнат фустан… (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Слободен печат

Кристијанo Роналдо ја плаќа својата девојка Џорџина! Откриено е и колку ѝ е платата!

Слободен печат

Моден хорор: Ова се најлошо облечените жени на доделувањето на „Брит“ наградите! (ФОТО)

Слободен печат

Цеца потврди дека семејството Ражнатовиќ нема да подготвува соба за приновата, а причината е многу интересна!

Слободен печат