Каде е Путин? (ВИДЕО)

На видео снимката се гледа дека германската канцеларка се врти кон државниот секретар на САД, Мајк Помпео и францускиот претседател, Емануел Макрон, и прашува за Путин.

Зачудената Ангела Меркел беше фатена како ги прашува своите колеги, светските лидери, за тоа каде се наоѓа рускиот претседател Владимир Путин, непосредно пред почетокот на мировна конференција за Либија во Берлин.

На видео снимката се гледа дека германската канцеларка се врти кон државниот секретар на САД, Мајк Помпео и францускиот претседател, Емануел Макрон, и прашува за Путин, бидејќи светските лидери се подготвуваа за прокололарната фотографијата.

Путин одеднаш беше забележан заедно со италијанскиот премиер Џузепе Конте, пред двајцата да бидат срдечно пречекани од францускиот претседател Макрон.

Прочитајте и...  Жбогар нема информации кога ќе се објават извешатите за Македонија и Албанија

Прочитај повеќе

Хонгконг на околу седум милиони жители ќе им подели по 1.280 долари во готово

Слободен печат

Почнаа карневалските празнувања во Струмица

Слободен печат

АКЦИЈА ВО УКРАИНА: Властите уништуваат 37.000 шишиња нелегално произведена вотка

Слободен печат

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат

Косово: Ниту едно лице не е заразено со коронавирус

Слободен печат