Каде е ИТНИОТ СЛУЧАЈ? – Слободен печат
Ваш аголВи Препорачуваме

Каде е ИТНИОТ СЛУЧАЈ?

Неспорно е дека секој учесник во сообраќајот треба да му даде предност на возилото на Брзата помош, со цел да се помогне при спасување на човечки живот. Но вака паркирано возило на пешачка патека е навистина неприфатливо. Ова возило честопати стои паркирано на пешачката патека, додека на паркингот има многу слободни места, а што е најтрагично, во близина нема никаков здравствен дом. Каде е тука итниот случај?

Горан од Мичурин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close