Каде е и зошто исчезна Кармен Електра, секс-симболот на 90-те (ФОТО/ВИДЕО)

Ако сте ја следеле по некоја случајност светската јавна сцена, нема шанса да не сте ја забележале Тара Патрфик, односно уметничкото име Кармен Електра.

Американската убавица привлекуваше внимание кон себе кога во далечната 1993 година го издаде албумот со наслов „Кармен Електра“.

Од тогаш популарноста на Електра започна вртоглаво да расте. Нејзините песни во принцип завршуваа во топ 25 на американските топ-листи.

 

View this post on Instagram

 

🖤🖤🖤

A post shared by Carmen Electra (@carmenelectra) on

Голема благодарност таа му должи на славниот музичар Принц, со кого блиско соработуваше и со кој дури беше и во кратка врска.

Електра секогаш истакнуваше дека Принц имал големо влијание на неа и дека бил гениј.

Прочитајте и...  Многу нејзини колешки ги „проголтаа“ годините: Сопственичката на хитот „Boys, Boys, Boys“ и на 52 години е „бомба“ (ФОТО)

Покрај музиката, Кармен беше и во други сфери на шоубизнисот. Многумина ја паметат и по улогата во серијата „Чуварите на плажата“.

Репутацијата на секс-симбол на Електра и донесе добра заработувачка во животот. Покрај тоа што глумеше во бројни филмови, таа се сликаше и за машки магазини, меѓу кои и „Плејбој“.

Кармен беше слаба на „лошите момци“. Беше во брак со кошаркарската ѕвезда Денис Родман и тоа само година дена. Познатиот „црв“ го заменила со уште едно „лошо момче“, во прашање е музичарот Дејв Наваро.

Меѓутоа, бракот со рокерот траел четири години.

Како поминувале годините, славата на Кармен започнала да опаѓа. Ретко можеме да ја видиме во некој филм или серија.

Прочитајте и...  Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Зошто ја нема толку во јавноста како некогаш, најверојатно лежи во фактот што се занимава со други работи кои немаат врска со музика и филм.

Имено, Кармен има своја сопственеа колекција на долна облека, костими за капење, како и колекција за производи за нега и убавина.

Прочитај повеќе

Виц на денот: Туѓи грешки

Слободен печат

Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Слободен Печат

Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Слободен Печат

Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Слободен Печат

Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Слободен печат

Рита Ора со провокативни комбинации прошета во Милано: Пејачката ги истакна атрибутите и засени манекенките! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Ј.К.Д

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат

Пет важни работи за менопаузата што секоја жена треба да ги знае

Слободен печат

Многу нејзини колешки ги „проголтаа“ годините: Сопственичката на хитот „Boys, Boys, Boys“ и на 52 години е „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски