Кабранов: Трајчевски, срамота од твоја страна, 1ТВ беше обезбедувана од приватна фирма – Слободен печат
ВестиМакедонија

Кабранов: Трајчевски, срамота од твоја страна, 1ТВ беше обезбедувана од приватна фирма

По МВР и еден од уредниците во 1ТВ, Ацо Кабранов, демантира дека припадници на полицијата ја обезбедувале телевизијата.

„Не мислев да коментирам ништо околу 1ТВ во интерес на истрагата, но ова од Трајчевски од АВМУ дека телевизијата била обезбедувана од припадници е лажна и монструозна од првиот човек на АВМУ. Никакви припадници, туку како и секоја друга приватна фирма беше обезбедувана од приватна агенција. Трајчевски СРАМОТА од твоја страна, стои во фејсбук-статусот на Ацо Кабрано, еден од уредниците на 1ТВ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close