Јувентус има одлична замена доколку си оди Кулушевски

Српската „гол-машина“ Душан Влаховиќ го привлекува вниманието на голем број европски фудбалски гиганти/ фото: EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Како што информираат италијанските медиуми, можно е Јувентус да го понуди Дејан Кулушевски во намерата да го ангажира фантастичниот напаѓач на Фиорентина, Душан Влаховиќ.

Сопственикот на Фиорентина, Роко Комисо, потврди дека српскиот репрезентативец нема желба да го продолжи договорот со „виолетовите“.

Влаховиќ сака нов предизвик иако му бил понуден договор што ќе го направи најплатениот играч во историјата на клубот.

„Ил Кориере дело Спорт“ известува дека 21-годишниот играч би можел да замине веќе во јануари.

Екс фудбалерот на Партизан, од 2018 година досега запиша 31 гол за Фиорентина во 84 настапи.

Видео на денот