Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Познатиот новинар Гилем Балаге потврди за „Би-Би-Си“ како Јувентус сака да се раздели со Кристијано Роналдо.

Португалецот во изминатиот период се поврзуваше со ПСЖ, а според Балаге менаџерот Жорге Мендеш доби инструкции да му пронајде нов клуб.

Причината што Кристијано Роналдо се поврзува со ПСЖ не е поради што овој клуб го посакува, туку затоа што Мендеш има инструкции да му најде тим. Тоа веќе се прави шест месеци, се поврзуваше со Реал, тие рекоа нема шанси да се врати, потоа разговори за МЛС лигата, итн.

Јувентус сака да се ослободи од неговата плата. Го понудија секаде, па дури и на Барселона. Не сум сигурен дека така лесно ќе се ослободат од него, од таква плата што ја заработува, 23 милиони евра нето, што ја заработуваше во Реал Мадрид и мислам дека ја израмни кога дојде во Јувентус. Кој ќе плати толку пари? – се зборовите на Балаге.

Прочитајте и...  Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Јуве изненадувачки беше елиминиран во Лигата на шампионите од Лион, сезонава барем успеа да ја одбрани титулата во Серија А, а загуби во куп финалето од Наполи.

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат

Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Слободен печат