Јуве нема да толерира, донесена одлуката за Роналдо!

Јувентус е загрижен поради Кристијано Ронадо чии игри во последно време не се на ниво, а покрај тоа, уште се пишува за неговото однесување во моментот кога беше заменет на дуелот против Милан од Пауло Дибала.

Португалецот играта на калчолигашкото дерби против „росонерите“ ја напушти во 55. минута и после тоа покажа незадоволство од потегот на тренерот на италијанскиот шампион, Маурицио Сари.

Воедно португалскиот репрезентативец го напуштил стадионот пред крајот на натпреварот. Доколку стануваше збор за некој друг играч, клубот веднаш ќе донесеше одлука за казна.

Но, Роналдо, како еден од најдобрите и најскапите фудбалери во историјата, во овој случај нема да биде казнет од првите луѓе на „Старата дама“, но ќе бараат извинување.

Прочитајте и...  Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Претходно Португалецот исто така беше незадоволен и после дуелот со Локомотив Москва во Лигата на шампионите кога беше заменет пред крајот на средбата.

Како што пишува „Гаѕета дело Спорт“, шефовите Фабио Паратичи и Павел Недвед имаат само едно барање, да им се извини на соиграчите и дека таквиот став не е нешто што му помага на клубот.

Прочитај повеќе

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат