Јутјубер за 24 часа изеде 10.000 калории и исто толку потроши: Ова е најмачниот предизвик што сум го направил!

Влогерот ErikTheElectric одлучи да го прифати сè попопуларниот предизвик на Јутјуб: согорување 10.000 калории за еден ден додека внесува 10.000 калории истовремено.

„Сигурно знам како јадам и, секако, внесувам многу калории понекогаш“, рече Ерик, додавајќи: „Ова ќе биде, без сомнение, најпривлечното нешто што сум го пробала“

За да ја постигне својата цел, Ерик морал да согори најмалку 416,6 калории на секој час. Затоа денот му започнал со трчање, согорувајќи приближно 2384 калории.

„Веќе жалам што не спиев доволно синоќа“, вели тој.

Откако се почастил со грицки, тргнал на долго возење со велосипед.

„Да бидам искрен, и јас не сум толку гладен, но мојата енергија почнува да згаснува“, коментирал тој.

На крајот од возењето, Ерик потрошил 7.514 калории. Потоа тој се почастил со обилен оброк и на крај се засладил со дури седум крофни. После тоа, на пат кон дома, тој купил суши, житни култури, чоколадо и бел слез. Веднаш штом ќе се вратил дома, тој се посветил на возење стационарен велосипед и признал дека едвај чека да заврши овој предизвик.

Прочитајте и...  Јелена Јанковиќ бремена, таткото на нејзиното дете е угледен доктор, а за нивното запознавање е „виновен“ Новак Ѓоковиќ

По уште еден срдечен оброк, тој ја направил последната рунда вежби и конечно ја преминал целта согорувајќи 10.036 калории.

„Одлично е да вежбате, но ве молам, не обидувајте се да потрошите 10.000 калории за 24 часа“, рече тој на крајот од предизвикот.

Поврзани вести

КОВИД-19 амбуланта: Во склоп на КОВИД-19 тест центарот можете да добиете и преглед од лекар

Слободен Печат

Каква тајна Кејт Мидлтон и принцот Вилијам со години кријат од својот првороден син – принцот Џорџ?

Слободен Печат

Храна што ја елиминира кандидата

Слободен печат

Свршеникот на Џенифер Лопез сподели интимни моменти од Денот на благодарноста

Слободен Печат

Одбиена жалбата на Џони Деп во случајот против списанието „Сан“

Слободен печат

Васко Серафимов и Златан Миливојевиќ со заедничка нова нумера, слушнете ја (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian