Јунајтед запна да ангажира англиски репрезентативец – Слободен печат
СпортФудбал

Јунајтед запна да ангажира англиски репрезентативец

Манчестер јунајтед понуди 70 милиони фунти на Лестер за ангажман на Хари Мегваер.

Екипата на Манчерстер јунајтед не планира да застане со засилувањата, нивна следна цел е англиски репрезентативец. Управата на Јунајтед и официјално достави понуда тешка 70 милиони фунти за ангажман на Хари Мегваер од Лестер.

За англискиот репрезентативец постои голем интерес од неколку клуоби но единствено двата тима од Манчестер, Јунајтед и Сити доставија официјални понуди.

Според англискиот „Скај“, Мегваер е задоволен во Лестер и нема намера јавно да бара трансфер, но не би имал ништо против кариерата да ја продолжи во една од шесте најдобри екипи во Премиер лигата.

Од друга страна, преговорите со Лестер нема да бидат лесни бидејќи тимот засега не попушта во барањата, најмалку 75 милиони фунти колку што плати Ливерпул за Вирџил ван Дајк.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close