Јунајтед во Белград без Де Геа, Погба и Матиќ (ФОТО)

Во третото коло во Белград се подготвува спектакл каде што Партизан го пречекува Манчестер јунајтед (18.55 часот), дерби во рамките од групата „Л“ каде што токму овие две екипи водат со по четири бода, зад нив се АЗ Алкмаар и Астана по два.

Оле Гунар Солксјер на вкупно 20 имиња ќе смета за утрешниот меч, а норвешкиот стратег нема да може да смета на неколку клучни играчи.

Поради повреди во српскиот главен град не доаѓаат Дадвид Де Геа, Аксел Туанзебе, Лук Шо, Пол Погба и Немања Матиќ.

Прочитајте и...  Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Во составот се враќа Џеси Лингард, во сениорскиот состав е и младиот Итан Лерд, како и голманот од У23 тимот, Матеј Ковар.

Покрај нив, во составот се наоѓаат уште: Серхио Ромеро, Ли Грент, Фил Џонс, Виктор Линделоф, Хари Мегвајер, Маркос Рохо, Арон Ван-Бисака, Брендон Вилијамс, Фред, Џејмс Гарнер, Даниел Џејмс, Џеси Лингард, Скот Мектоминеј, Хуан Мата, Андреас Переира, Мејсон Гринвуд, Ентони Марсијал и Маркус Решфорд.

Прочитај повеќе

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат

Нова жешка провокација на најубавата УФЦ борачка во карантин, Ван Зан повторно разголена (ФОТО)

Слободен печат

Коби Брајант постхумно влегува во кошаркарската Куќа на славните

Слободен печат