Јунајтед попушти, плаќа рекордна сума за Мегваер

Манчестер јунајтед конечно ја заврши потрагата по дефанзивец, откако директорот на „црвените ѓаволи“, Ед Вудворд одлучи да ги плати бараните 90 милиони евра за Хари Мегваер и да го собори светскиот рекорд за ангажман на дефанзивец.

Англискиот репрезентативец беше првиот избор на менаџерот Оле Гунар Солскјер но преговорите со управата на Лестер не беа воопшто лесни.

Јунајтед нудеше 70 милиони евра, додека управата на Лестер не отстапи од сумата од 90 милиони евра и на крајот Вудворд се согласи да ја исплати бараната сума и да го направи Мегваер најскап дефанзивец во историјата на фудбалот.

Досегашниот рекорд го држеше Вирџил ван Дијк за кого Ливерпул плати 75 милиони фунти (85 милиони евра).

Прочитајте и...  Бредли Бил со достигнување како Коби Брајант (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат

СЕХА: Задар ќе биде домаќин на годинешниот фајналфор

Слободен печат

Бисерка Петровиќ: Кога го гледам Новак, како да го гледам мојот Дражен

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајцата најлоши напаѓачи во Европа играат во ист клуб

Слободен печат

Лешинарите не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Слободен печат

Навивачите на Наполи го окупираа хотелот во кој се наоѓа Меси и изненадија со потегот (ВИДЕО)

Слободен печат

Како кошаркарите на Лејкерс ја примија веста за смртта на Коби: Хауард замина во тоалет и почна да плаче 

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: „Дерби“ Италија ќе се игра без гледачи

Слободен печат

Бредли Бил со достигнување како Коби Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат