Јунајтед одбива да го продаде Лукаку на Интер

Англискиот премиерлигаш на Манчестер Јунајтед сè уште ги одбива налетите на Интер кој сака да го купи Ромелу Лукаку. Јунајтед ја одби и последната понуда од италијанскиот тим во висина од 60 милиони евра, тие бараат најмалку 80 милиони за да се разделат со белгискиот репрезентативец.

– Знаете дека го сакам Лукаку во мојот тим. Кога бев тренер на Челси од 2016 до 2018 година сакав да го доведам во мојот тим. Мислам дека Лукаку може да игра уштеподобро, но засега тој е фудбалер на Манчестер јунајтед и ќе видиме што ќе се случи во иднина – изјави Антонио Конте, тренерот на Интер кој го означи Лукаку како примарна цел во летниот преоден рок.

Прочитајте и...  НАЈГОЛЕМО ГЕРМАНСКО ДЕРБИ: Омразата е толку голема што претседателот на Шалке со лавови ги плашел фудбалерите на Дортмунд (ФОТО)

Ромелу Лукаку во 2017 година пристигна во Манчестер јунајтед од Евертон за сума од 84 мииони евра.

Прочитај повеќе

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат

Јунајтед за 150 милиони евра најде идеален партнер за Бруно Фернандеш

Слободен печат

Нова снимка на Роналдињо од затвор, ја снема препознатливата насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат

Мбапе го состави најдобриот тим на сите времиња и ги воодушеви читателите на „Марка“

Слободен печат

Револуционерна идеја на Англичаните за продолжување на Премиер лигата

Слободен печат