Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

„Црвените ѓаволи“ го пуштија својот досегашен дефанзивец без отштета во знак на благодарност иако имаше договор до крајот на сезоната.

Ешли Јанг, капитенот и легендата на Манчестер јунајтед, после осум и пол години го напушти клубот и дојде во Милан на лекарски прегледи пред потписот за Интер.

Во новиот клуб Јунајтед го пушти Јанг без отштета, во знак на благодарност (одигра 261 натпревар), и покрај тоа што има договор до крајот на сезоната.

Според најавите дефанзивецот Јанг кој може да игра и како крило ќе потпише договор на една и пол година. Овој трансфер го потврдија и од Манчестер јунајтед.

Неговиот ангажман е „краток“ со оглед на тоа што е ветеран, а во јули ќе наполни 35 години.

Прочитајте и...  НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Својата кариера ја започна во Ватфорд, па се пресели во Астон Вила, а од 2011 година имаше 15 голови во дресот на „црвените ѓаволи“.

Со клубот од „Олд Трафорд“ има по една титула во Премиер лигата, ФА купот, Лига купот, ФА Комјунити шилд и Лига Европа.

Прочитај повеќе

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат

КРАЈ ЗА РУСКАТА УБАВИЦА: Марија Шарапова ја заврши кариерата

Слободен печат

Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

Слободен печат

Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Слободен печат