Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Манчестер јунајтед се наоѓа во пол позиција во трката за потписот со играчот на Лестер.

„Црвените ѓаволи“ играат фантастично по тримесечната пауза поради пандемијата, пласманот во Лигата на шампионите веќе е реалност, а со тоа се зглемија апетитите на управата и на тренерот Оле Гунар Солскјер.
Манчестер јунајтед е подготвен во летниот преоден рок да потроши голема сума на пари за да го намали јазот со Ливерпул и Манчестер сити, а првиот чекор е ангажирање на Бен Чилвел.

Според англиските медиуми, Манчестер јунајтед се наоѓа пред реализирација на трансферот на најбараниот лев бек во Премиер лигата. Вредноста на трансферот треба да изнесува 70 милиони фунти, а Јунајтед ќе ја намали сумата што треба да ја плати бидејќи во трансферот ќе биде вклучен Лук Шо.

Бен Чилвел беше голема желба и на уште две екипи, Челси и Манчестер сити кои се надеваа дека со евентуалниот ангажман на дефанзивецот на Лестер ќе ги решат проблемите во одбраната, но Јунајтед понудил повеќе пари од нив и прашање на денови или недели е кога ќе биде официјализиран трансферот.

Прочитајте и...  И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Освен Чилвел на радарот на менаџерот Солскјер се наоѓа и фудбалерот на Фиорентина, Федерико Киеза иако за него голем интерес има и од Јувентус.
Исто така медиумите од островот шпекулираат дека работата е завршена и со Џек Грилиш од Астон Вила, со што Манчестер јунајтед во наредната сезона ќе биде еден од главните фаворити за титулата во Премиер лигата.

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат