Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Борусија Дортмунд реши да ја прекине сагата околу трансферто на Џејдон Санчо во Манчестер јунајтед така што му постави ултиматум на англискиот тим.

Германскиот „Билд“ пишува дека Борусија Дортмунд ја одреди цената од 120 милиони евра за англискиот репрезентативец и му даде рок на Манчестер јунајтед до 10. август да одлучи дали ќе го купи по таа цена.

По истекот на рокот Борусија Дортмунд повеќе нема да го чека Јунајтед да се изјасни околу трансферот туку ќе ги разгледа евентуалните други понуди доколку пристигнат на „Сигнал Идуна Парк“, но нема да ја намали сумата која ја бара како обесштетување.

Јунајтед попушти, ќе го собори клупскиот рекорд за Џејдон Санчо

Џејдон Санчо во Борусија пристигна пред две години од Манчестер сити за само 7.5 милиони евра, а во меѓувреме стана еден од најдобрите млади фудбалери на светот и стана стандарден англиски репрезентативец.

Прочитајте и...  Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Прочитај повеќе

Дали Озил веќе го одигра последниот меч за Арсенал!?

Слободен печат

Мурињо пред три години во Скопје го водеше Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат