Југослав Јовановиќ ја призна најголемата кражба во Британија: На Тамара Еклстон ѝ украде 25 милиони фунти

Југослав Јовановиќ, 24-годишник од Милано, признал дека учествувал во криумчарење на пари и накит во вкупна вредност од 26 милиони фунти, кои ги украл од домовите на славните личности во Велика Британија. Како што објавил британски „Телеграф“, криминалецот Југослав бил дел од меѓународната банда крадци кои, меѓу другото, ја ограбиле и викендицата на богаташката Тамара … Продолжи со читање Југослав Јовановиќ ја призна најголемата кражба во Британија: На Тамара Еклстон ѝ украде 25 милиони фунти