ЈП „Водовод и Канализација“: Повеќе улици од Скопје без вода за пиење

Без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „Видое Смилевски Бато”, „Панче Неделковски”, „Ќемал Ататурк” и „Коста Абрашевиќ”, информираат од ЈП Водовод и Канализација – Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабудвањето на ул.„Видое Смилевски Бато” бр. 2, 2б, 40, 42, 44, 46, 48 и бр. 50 е поради изведување на водоводен приклучок од Ф-100/150 мм. и ќе трае до завршување на изведувањето.

Додека, пак, прекинот на улиците „Панче Неделковски”, „Ќемал Ататурк” и „Коста Абрашевиќ” е поради дефект на приклучна цевка на ул. „Панче Неделковски” 74 и ќе трае до завршување на дефектот.

Прочитајте и...  Бајден ја потпиша уредбата за олеснување на гласањето

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар