ЈП „Водовод и канализација“: Повеќе од 500 граѓани ќе плаќаат долгови на рати и без камата

Заврши акцијата на ЈП „Водовод и канализација“, со која граѓаните во периодот од 17 јуни до 31 јули можеа да се договорат со претпријатието своите заостанати долгови за вода да ги платат на рати и без камата.

Акцијата ја искористиле 551 правни и физички лица. Како што информираат од претпријатието, вкупниот износ за кој се склучени договорите за исплата на рати без камата е 36,5 милиони денари.

ЈП „Водовод и канализација“ апелира до своите корисници редовно да ги подмируваат своите долгови и разумно и рационално да ја употребуваат водата, да бидат одговорни и да се однесуваат совесно во однос на заштитата на водоснабдителниот и канализацискиот систем.

Прочитајте и...  Италија со нов црн рекорд: Над 21.000 новозаразени, 128 лица починаа

Поврзани вести

Заедничко соопштение на Стејт департмент, на Ерменија и на Азербејџан: Примирје во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Ребалансот на Буџетот чека на усвојување во Собрание: Приходите пониски за 0,2 отсто, расходите повисоки за 4,2 отсто

Слободен печат

Собрание: Закажани седници на четири комисии

Слободен печат

ЈП „Водовод и Канализација“: Дел од Општина Ѓорче Петров без вода

Слободен печат

ЕВН: Денеска неколку скопски општини ќе струја

Слободен печат

Метео: Сончево со умерена облачност и температура до 24 степени

Слободен печат

Остави Коментар