ЈП „Водовод и Канализација“: Дел од Општина Ѓорче Петров без вода

Од ЈП „Водовод и Канализација“ соопштија дека поради уличен дефект на водоводна цевка со пречник Ф150 мм., на улица „Црногорска“ број 2, прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците на улиците „Црногорска“, „Кузман Шапкарев“, „1223“, „Гостиварска“, „Кадињача“, „Андон Папрадишки“, „Александар Македонски“, „Андреј Зографски“, „Смилевска“, „Панајот Гиновски“, „Жеденска“, „Островска“, „Драговити“ и дел од „Борис Сарафов“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато во време од 8 часот до завршување на дефектот.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Поради потсмев, австриското село Факинг од Нова Година ќе се вика Фугинг

Поврзани вести

Груби: Македонците треба да го поддржат Заев

Слободен печат

Откриени и мапирани нови археолошки локалитети и поединечни наоди на источниот брег од Охридското Езеро

Слободен печат

Нови 1022 позитивни случаи на ковид-19 во земјава, починати се 41 лице

Слободен печат

Хрватска: Уапсен сопственик на ноќен клуб поради ширење на ковид-19

Слободен печат

Демонстрантите во Полска не се откажуваат од барањето за измена на Законот за абортус

Слободен печат

Семејното насилство во Грција: Насилниците ретко одат во затвор

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian