ЈП „Паркови и зеленило“: Толку ли не си го сакаме својот град? (ФОТО) – Слободен печат
ВестиСкопје

ЈП „Паркови и зеленило“: Толку ли не си го сакаме својот град? (ФОТО)

На својот Фејсбук профил ЈП „Паркови и зеленило“ денеска објави фотографии од цвеќињата и цветните леи во Градскиот парк, кои како што велат оттаму, тие постојано се мета на уништување и крадење од страна на несовесни граѓани.

Од таму апелираат и ги молат граѓаните да престанат со овие активности, дека сепак е ова наш град и да не го лишуваме од она што е убаво.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close