9 C
Скопје

ЈП Паркинзи на Општина Центар: „Пајакот“ дигна 107 непрописно паркирани возила, блокирани 102

„Пајак“ службата, во текот на изминатата недела, отстрани 107 непрописно паркирани возила, а со поставување на механичко средство „блокатор” се санкционирани 102 возила кои биле затекнати во резидентни зони, а не биле корисници-резиденти на секторот во кој биле паркирани, информираат од ЈП Паркинзи на Општина Центар.

Оттаму повикуваат на почитување на сообраќајните правила со цел одржување на ред и безбедност на улиците.

Прочитајте и...  Германија ја зголемува употребата на вакцината на АстраЗенека

Поврзани вести

Анкета: Американците очекуваат да имаат жена претседател до 2030 година

Слободен печат

Десетици мигранти успеаја да се пробијат низ оградата од бодликава жица во шпанска енклава во Северна Африка

Слободен печат

Два нови реактора: Чешкиот регулатор одобри проширување на нуклеарната централа Дуковани

Слободен печат

Анкета за изборите во Франција во 2022 година: Без заеднички фронт против Мари ле Пен, Макрон би победил во вториот круг

Слободен печат

Британскиот премиер на средба со американскиот специјален пратеник Кери за климатските промени

Слободен печат

Евростат: Платите на жените во ЕУ за 14 отсто пониски од платите на мажите

Слободен печат

Остави Коментар