ЈОВИЌ СЕПАК НЕ Е ВИНОВЕН: Имал дозвола од Реал да дојде во Белград

Шпанските медиуми откриваат дека приказната околу фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, кој беше распнат од српските медиуми поради неговото доаѓање во Белград и непочитувањето на прописите за изолациите, има и втора страна.

Весникот „Ас“ тврди дека Јовиќ бил тестиран на коронавирус и бил негативен откако се разболе кошаркарот на „кралевите“ Треј Томпкинс.

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, и тренерот Зинедин Зидан му дале дозвола да замине во Белград, додека лекарите на тимот му даде медицински насоки како да се однесува за време на престојот во Србија во која пристигнал со приватен авион.

Прочитајте и...  Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат