Јовиќ е нов член на Реал Мадрид - Слободен печат

Јовиќ е нов член на Реал Мадрид

Лука Јовиќ од следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид, објави англиската телевизија Скај Спортс. Според телевизијата, „кралскиот“ клуб на Ајнтрахт Франкфурт ќе му плати 60 милиони евра, а српскиот репрезентативец ќе потпише петгодишен договор со кој ќе заработува 10 милиони евра по сезона.

Јовиќ официјално е третото засилување на Реал Мадрид по враќањето на Зинедин Зидан на клупата, претходно се договорени и трансферите на Едер Милитао од Порто и Бразилецот Родриго кој шпанскиот тим го купи уште минатото лето.

Германскиот бундеслигаш го купи Јовиќ за седум милиони евра од Бенфика откако ја активира опцијата за откуп на позајмицата. На Бенфика ќе и припаднат 12 милиони евра од трансферот на српскиот репрезентативец.

Прочитајте и...  Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Лука Јовиќ сезонава игра фантастично , во сите натпреварувања постигна 27 голови и има седум асистенции, додека во Бундес лигата е трет стрелец со 17 голови.

Прочитај повеќе

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 2 =

Прочитај повеќе

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат