Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим

Македонската репрезентативка Дајана Јовановска си замина од тимот на Кристијанштад и се пресели во Норвепката втора лига. Таа во новата сезона ќе ги брани боите на тимот на Скрим Конгсберг.

Норвешкиот тим минатата сезона испадна од најсилната норвешка лига, но управата сака експресно да се врати во елитното натпреварување, и летово ангажира неколку квалитетни ракометарки, а меѓу нив е и македонската репрезентативка.

Дебито за новиот тим на Дајана Јовановска ќе биде на 8 септември, кога Скрим го пречекува тимот на Флинт Тонсберг. Јовановска која игра на левата бековска позиција, покрај Скрим и Кристијанштад има настапувано и за исландски Копавогс, а во Македонија играше за тимот на Металург.

Прочитајте и...  Килијан Мбапе е желбата на Зидан (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Шалке ги моли навивачите да не си ги бараат парите за сезонските билети

Слободен печат

Садио Мане човекот со големо срце: Тешкото детство го направи одличен фудбалер и уште подобар човек (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид го следеше примерот на Барселона, им ги намали платите на фудбалерите

Слободен печат

Допингот нема да помине неказнето ниту за време на кризата

Слободен печат

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат

Пуч во Барселона, претседателот Бартомеу ги брка непослушниците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујо Мајсторе без влакна на јазикот: Во фудбалот како да се перат пари

Слободен печат

Дракслер ја откачи девојката по 10 години и во карантин е со секс бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Бунт на Холанѓаните: Коронавирусот сее страв низ светот, а Федерацијата сака да се игра фудбал

Слободен печат

УФЦ најде дупка во законот и ја откри локацијата каде ќе се одржуваат борбите

Слободен печат

Италијански олимпиец почина од коронавирус

Слободен печат

Лисабонските „лавови“ со нов договор за Ристовски!?

Слободен печат