Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Јована Јоксимовиќ, водителката од утринската програма на телевизија „Прва“, од денес е на летен одмор.

Сопругата на пејачот Жељко Јоксимовиќ, вчера се прости од гледачите, а на малите екрани се враќа во септември. А до тогаш, на нејзино место ќе ја менуваат две колешки.

Водителките кои ќе ги гледаме во утринската програма во текот на летото се Бојана Бојовиќ и Јелена Николиќ.

 

View this post on Instagram

 

Petak..

A post shared by Bojana Bojovic (@bojovicbojovic) on

 

View this post on Instagram

 

Casual friday #friday #weekend #driving #sunny #onesleeve

A post shared by Jelena Milevski Nikolic (@jelena___nikolic) on

Двете новинарки се вработени во телевизија „Прва“.

Прочитајте и...  Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Бојана Бојовиќ од неодамна ја води емисија „150“ минути, додека пред тоа била репортер, а пред „Прва“, работела во „Б92“, пренесуваат српските медиуми.

Јелена Николиќ е позната по тоа што како репортер секојдневно се уклучувала во живо од програма, додека сега пак по прв пат ќе води програма од студио.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат