ЈОКИЌ ЗА ИСТОРИЈА: Еден од најголемите пресврти во НБА лигата! (ВИДЕО) - Слободен печат

ЈОКИЌ ЗА ИСТОРИЈА: Еден од најголемите пресврти во НБА лигата! (ВИДЕО)

Денвер славеше над Филаделфија со 100:97 во еден од најинтересните натпревари доцна синоќа во НБА лигата, а херој на Нагетси беше српскиот интернационалец Никола Јокиќ.

Ова е дефинитивно еден од најголемите пресврти на Денвер Нагетс во својата НБА историја, со негатива од дури „минус 21“ во последната четвртина.

Претходно објавивме дека Хрватот Бојан Богдановиќ со звукот на сирената донесе голем триумф на Јута, а сега нешто слично се случи на дуелот одигран во „Пепси“ Центар Арената.

Никола Јокиќ беше херојот, иако неговиот Денвер имаше негатива од дури 20 поени, но на крајот успеа да направи пресврт и стигне до победа.

Српскиот центар постигна кош за победа во последните секунди од средбата, на крајот запиша 26 поени, 10 скокови и шест асистенции. На спротивната страна Џоел Ембид беше најдобар со 19 поени и 15 скокови.

Прочитајте и...  Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Моментно во Западната конференција Нагетси се наоѓаат на второто место (6-2), зад Лос Анџелес Лејкерс (7-1).

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет − 17 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат