Јокиќ го предводеше Денвер до пресврт и триумф над „воините“ (ВИДЕО) - Слободен печат

Јокиќ го предводеше Денвер до пресврт и триумф над „воините“ (ВИДЕО)

Вечер на кариерата на Брендон Играм кој му донесе победа на Њу Орленас.

Денвер во текот на натпреарот имаше двоцифрена негатива, но во последната четвртина успеа да направи пресврт и да поведе. Никола Јокиќ во последните моментни од регуларниот дел постигна поени и се избори за продолжение во кое Денвер на крајот дојде до победата од 134:131.
Јокиќ натпреварот го заврши натпреварот со 23 поени, 12 скокови и 8 асистенции, додека најпрецизен беше Вили Бартон со 31 поен.


Орландо меџик не успеа во два дена да ги совлада двата тима од Лос Анџелес. Клиперси со 122:95 го совладаа Орландо, а предводник на победничкиот тим беше Каваи Ленард со 32 поени.

Во дербито на Истокот, Милвоки бакс со 128:123 го совлада Бостон селтик. Јанис Адетокумпо го предводеше Милвоки со 32 поени и 17 скокови, додека на Бостон не му помогнаа ниту 40. поени на Кемба Вокер.

Прочитајте и...  Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација


Брендон Инграм постигна рекордни во кариерата 49 поени во победата на неговиот Њу Орлеанс над Јута од 138:132.

Резултати:
Њујорк – Феникс 98:121
Милвоки – Бостон 128:123
Њу Орлеанс – Јута 138:132
Голден Стејт – Денвер 131:134
ЛА Клиперс – Орландо 122:95

 

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет + пет =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат