Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Најдобриот кошаркар на Денвер нагетс, Никола Јокиќ го одработи првиот тренинг со екипата во Орландо.

Јокиќ конечно им се приклучи на соиграчите кои се наоѓаат во Дизни Ворлд во Орландо, каде ќе се игра завршницата во НБА лигата, и веднаш на првиот тренинг покажа дека коронавирусот е минато и дека се наоѓа во одлична форма.

Одличниот центар дури пред два дена им се придружи на соиграчите во Орландо бидејќи мораше да биде 14 дена во самоизолација откако беше позитивен не коронавирус.

 

 

Прочитајте и...  Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат