1 C
Скопје

Јокиќ е полн со трикови

Вториот избор на последниот НБА драфт, центарот на Голден стејт вориорс, Џејмс Вајсмен е импресиониран од играта на центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ.

Во меѓусебниот дуел Денвер славеше со 114:104, а Јокиќ оствари трипк-дабл од 23 поени, 14 скокови и 10 асистенции. Дебитантот кој се претстави во одлично издание со 18 поени, призна дека многу научил од дуелите со Јокиќ.

– Човеку, тој е полн со трикови. Гледав постојано да бидам внимателен, но секогаш наоѓаше некое ново решение да ме победи. Сепак учев од него, секоја четвртина бев подобар и како се ближеше крајот така јас подобро одговарав не предизвиците. Не наседнував толку лесно на неговите финти – изјави Вајсмен.

Прочитајте и...  ПСЖ го губи трпението, му даде рок на Мбапе да се изјасни дали останува или си оди

Поврзани вести

Роналдо му помага на Јувентус: Сам бараше да му се намали платата

Слободен печат

Евролига: Асвел по втор пат сезонава и го зеде скалпот на Барселона

Слободен печат

Дурент не игра на ол стар, го менува Домантас Сабонис

Слободен печат

ВИДЕО: Што се случува со Куман, повторно среде прес конференција му тече крв од носот

Слободен печат

Митревски се прости од Кинтана: Ти благодарам за се…

Слободен печат

Откриено колку пари бара Надал за настап на помалите турнири

Слободен печат

Остави Коментар