Ја предвидел својата судбина пред 21 година: Еве како Родригез знаел дека Џеј Ло ќе му биде вереница! (ВИДЕО) - Слободен печат

Ја предвидел својата судбина пред 21 година: Еве како Родригез знаел дека Џеј Ло ќе му биде вереница! (ВИДЕО)

Двегодишната љубов меѓу Џенифер Лопез и Алекс Родригез во март оваа година беше крунисана со романтична веридба на плажа.

Но, некогашниот безбол играч од раните дваесети знаел дека латино дивата му е судена.

profimedia

Имено, Родригез наодамна на Твитер сподели симпатична снимка од далечната 1998 година во која новинарот го прашува со кој би излегол на состанок од соништата…

Верувале или не, на тоа прашање, поранешниот спортист веднаш одговорил:

„Со Џенифер Лопез. Се надевам дека можете да ми средите состанок со неа“, изјавил тогаш Алекс, очигледно предвидувајќи ја својата судбина, на која чекаше две децении.

„Едноставно го имав тоа чувство“, коментираше тој покрај оваа објава, а латино дивата набрзо му одговри: „OMG…Ова е прекрасно!“

Парот се вери во март оваа година, а датумот на свадбата се уште не е познат.

Прочитај повеќе

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Слободен печат

Најстарата манекенка и во 9-та деценија остава без здив

Слободен печат

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Слободен печат

Остави Коментар

3 × three =

Прочитај повеќе

Нема простор за паника, од утре стартуваат превентивните мерки за коронавирусот

МИА

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Телеграмисти“ и „Јавни Собисти“, да ви објаснам што е к*рва!

Слободен печат

Љума и Даут од „Медена земја“ добитници на „ASC“ најпрестижната награда во кинематографијата

Слободен печат

Симптоми на леукемија кои често ги игнорираме

Слободен печат

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат