Јелена Розга никогаш не настапува без овој детаљ на себе: Нема шанса да сте го забележале

Instagram

Јелена Розга (43) со години наназад ја следиме на настапите, што во живо, што преку социјалите мрежи и она што паѓа во очи е деталот без кој пејачката никогаш не излегува на бина.

Познато е дека секоја славна личност има барем некаков трик со кој се служи да ги покрие недостатоците.

Деталот без кој Розга никогаш нема да ја видите – дали е лето или зима, се мрежастите чорапи во боја на кожа.

Без разлика дали носи фустанче или кратки панталони, Јелена никогаш нема да се појави без ова парче облека. Нормално, исклучок се кога носи долги фустани, комбинизони и слично.

Иако има совршена линија, Јелена смета дека нејзините нозе изгледаат подобро вака, односно дека се подобри за сликање.

Погледнете фотки и видеа од нејзиниот последен настап во Белград пред неколку дена:

 

View this post on Instagram

 

#jelenarozga #beograd #concert #rozgajelena #rozgajelenaofficial

A post shared by JELENA ROZGA FANPAGE (@rozgomania) on

 

View this post on Instagram

 

I za um Opijum??#jelenarozga #rozga #opijum #beograd#kasinabycommunity #nedajmenezanju

A post shared by Jelena Rozga (@jelenarozga_blog) on

Видео на денот