Јелена Карлеуша со приватен авион пристигна во Охрид! (ВИДЕО)

Балканската дива Јелена Карлеуша денес пристигна на охридскиот аеродром со приватен авион. Таа објави видео од нејзиното слетување на аеродромот и ги воодушеви фановите.

Причината поради која Јелена е во Охрид е нејзиниот вечерашен концерт кој со нетрпение го очекуваат нејзините фанови.

Hello Ohrid!

Publiée par Jelena Karleuša sur Samedi 5 septembre 2020

„Добар ден на сите. Стигнавме во Охрид, се гледаме вечерва на концерт“, изјави Карлеуша по слетувањето во Македонија.

Прочитајте и...  Џенифер Лоренс остана без својот имот кој беше опустешен од  ужасен пожар

Поврзани вести

ФОТО: Според фенг – шуи ова растение може да внесе благосостојба и добра енергија во домот

Слободен Печат

Од коронавирусот почина Зоран Росоманов, зетот на легендарната Виолета Томовска

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Вргањ со зеленчук (РЕЦЕПТ)

Милена Ризовска

Џенифер Лоренс остана без својот имот кој беше опустешен од  ужасен пожар

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Белата куќа во празнично руво: Меланија Трамп е подготвена за последниот Божиќ, како прва дама!

Слободен Печат

Били Ајлиш откри како карантинот влијаел на нејзината креативност и создавање нова музика

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian