27.8 C
Скопје

Јелена Карлеуша по вакцината доби ваучер за шопинг: Со што ќе се поднови пејачката?

Како една од првите 100 вакцинирани во ТЦ Ушќе, Јелена Карлеуша доби ваучер за шопинг во вредност од 3.000 динари за шопинг во споменатиот трговски центар.

Ваучерот пејачката го предала на нејзиниот близок соработник и менаџер Зоран Бирташевиќ при што изјавила дека таа нема да го користи, туку дека нејзиниот менаџер ќе се погрижи да биде подарен на некого кому му е потребен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Инаку, Карлеуша на местото за вакцинација беше пречекана од директорот на Здравствениот дом „Савски Венац“, Зоран Бекиќ и заменик градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, кои кратко поразговараа со неа откако ја прими првата доза од вакцината „Фајзер“.

Откако ја примила вакцината, пејачката во неформалниот разговор му се доверила на Весиќ дека има поголем страв од репортерите отколку од вакцината.

Таа исто така изјавила дека вакцинацијата е одраз на општествената одговорност и почит кон здравствените работници.

ВИДЕО+ФОТО | Се вакцинираше Јелена Карлеуша: За која вакцина се одлучи пејачката?

Поврзани вести

Лана Бариќ – актерка, режисерка и сценарист: Имав потреба да раскажам приказна за една од нас, за жена што има своја борба што речиси никој не ја гледа

Елена Копртла

Дејвид Гета ги продаде своите песни за повеќе од 100 милиони долари

Слободен Печат

Конечно Јужниот океан го доби официјалното признание како петтиот земјин океан

Слободен Печат

ФОТО: Барате викенд уживанција? Во Барово гостите спијат во вински буриња, гушнати со природата

Ј.К.Д.

Славко Штимац заврши во болница поради компликации поврзани со ковид-19

Слободен Печат

Кора од портокал: За пријатна арома и свежина на секое јадење

Слободен Печат

Остави Коментар