18 C
Скопје

Јелена Јованова – Тресеше како да нема крај и како да ќе нема утре!

Денес Хрватска беше погодена од низа земјотреси кои нанесоа големи штети во одделни градови и региони. Во најсилниот земјотрес со јачина од 6,2 степени многу луѓе го загубија својот дом, но за жал имаше и човечки жртви.

Целата стравична ситуација ја почувствува и актерката Јелена Јованова која го раскажа ова лошо искуство.

Македонската актерка Јелена Јованова со својот сопруг и син живее во Хрватска, а денес на социјалната мрежа Фејсбук го сподели страшното искуство со новиот бран на земјотреси со кои се соочи Хрватска.

„Живи и здрави сме! Психички се оштетив ми се чини за цел живот! Тресеше како да нема крај и како да ќе нема утре! Не можам на сите да пишам посебно, неизмерно благодарам за вашата грижа! Страшно и жално за оние кои останаа без своите најмили и без кров над глава! Чувајте се! Верувам ќе помине и ова и ќе биде конечно добро“, напиша таа во својот Фејсбук статус.

Прочитајте и...  ФОТО | Сведоштво на Македонка за земјотресот во Лариса: Беше морничаво, тресеше и бучеше цело време
Фото: Фејсбук

Поврзани вести

Што не треба да се јаде и пие кога се земаат антибиотици?

Слободен печат

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат

Го допивате кафето неколку часа подоцна од подготовката? Прочитајте дали е здрава оваа навика

Слободен печат

Остави Коментар