2 C
Скопје

Јелена Јованова: 2020 донесе вистински емоционален вртол, а на пиедесталот – Јаков!

Македонската актерка Јелена Јованова со својот сопруг Стјепан и синот Јаков живее во Хрватска. Со хрватскиот актер Стјепан Периќ, со кого се запознала за време на снимањето на серијата „Тајни“ е во брак од 2015 година, а во јуни минатата година го добија синот Јаков.

Јелена заедно со своето семејство се најде на насловната страница на хрватскиот магазин „Стори“, а со своите фанови на Инстаграм сподели една од фотографиите направена за интервјуто.

Да беше оваа година сценарио од холивудски филм, ќе речев: „Малку претеравте“. Но очигледно ќе згрешев. Вистински емоционален вртлог донесе 2020, а на врвот на пиедесталот секако е Јаков. Ќе имаме многу да раскажуваме за годината во која се роди – рече Јелена во интервјуто за хрватскиот магазин.

Прочитајте и...  Што вели науката: Зошто после внесувањето на лута храна, се чувствуваме подобро?
Instagram

Да сум жива и здрава. Бистра и реална во своите желби. Да сум среќна и да не го испуштам свилениот конец кој ме врзува за вербата и позитивноста. Тоа што треба да биде, ќе биде. Тоа што е мое, ќе дојде, па за десет години може да се преслушаме повторно и да видиме до каде сум. Ќе ми биде драго. Секако дека не гледам причина зошто фамилијата и професијата не би оделе заедно и зошто едната би ја исклучила другата – ни одговори Јелена во неодамнешното интервју за „Слободен печат“ кога ја прашавме каде се гледа себеси по 10 години.

Instagram

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар