Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од короната: Ноле е загрижен за здравјето на сопругата! (ФОТО)

Иако популарниот српски тенисер Новак и и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ го прележаа ковид-19 и нивниот ПЦР-тест е негативен, сепак популарниот тениски ас е загрижен за својата сопруга, пишува српски „Скандал“.

Како што дознава „Скандал“, Јелена е се’ уште истоштена и премалена, а имунитетот никако да ѝ зајакне, па Новак инсистира да преземе нешто.

– Јелена е многу слаба, всушност, таква беше и пред короната затоа што јаде само овошје и зеленчук и е на специјална исхрана. Не јаде месо и многу внимава што внесува во организмот, но Ноле смета дека сега би требало да внимава уште повеќе затоа што е познато дека и по прележувањето, последиците од короната остануваат во организмот и до една година и имунитетот слабее. Затоа сега работат на зајакнување на нејзиниот имунитет за да ѝ се подобри здравствената состојба. Најмногу се исплаши кога виде дека се тетерави кога ја носи ќеркичката, дека воопшто нема сила, па ја замоли да не си игра со здравјето. Ѝ предложи првенствено да одмора, а тој ќе ја замени во се’ што е потребно за семејството, но Јелена тврди дека за две недели ќе биде како нова. Со други зборови, сигурна е дека станува збор за несериозни последици од короната и за малку полош имунитет и смета дека се’ ќе помине бидејќи живее здраво и нема од што да се плаши – завршува изворот за „Скандал“.

Прочитајте и...  Цеце и Љупка, ем убавици ем успешни јавачки на коњ: Во денешниот свет мора да си најдобар во тоа што го правиш

Прочитај повеќе

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат

Цеце и Љупка, ем убавици ем успешни јавачки на коњ: Во денешниот свет мора да си најдобар во тоа што го правиш

Јасмина Кантарџиева Димков

Мозочниот удар е нов симптом на ковид-19 кај младите пациенти?

Слободен печат

Музиката ме спаси од дрога и проституција: Јас сум таа која требаше да биде на погрешно место во погрешно време

Слободен Печат

Прво виртуелно доделување на наградите „Еми“: Младата Зендаја изненадување на вечерта!

Слободен Печат