Jелена Ѓоковиќ откри интимни детали од бракот: Како го заведува Новак?

Фото: Принтскрин / Instagram

Јелена Ѓоковиќ на своите социјални мрежи често ги изненадува своите следбеници со совети за готвење и саморазвивање, но жените убедливо најмногу се ентузијасти за нејзините совети за нега на лице и тело.

Како застапник на природните препарати за нега на лице и тело, Јелена неодамна на својот инстаграм – профил откри дека повеќе не го заведува Новак со скапи парфеми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


Имено, таа неодамна откри дека користи природни есенции на мириси, што предизвика целосна збунетост меѓу обожавателите на парот на споменатата социјална мрежа, пишува „Стори“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


– Одамна не користам парфеми, само етерични масла, ја открила својата тајна Јелена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


И додека многумина решија да го следат нејзиниот пример, имаше и такви кои беа шокирани од одлуката на сопругата на Новак.