Јавното обвинителство најави прес во 14 часот – Слободен печат
ВестиМакедонија

Јавното обвинителство најави прес во 14 часот

Јавното обвинителство со почеток во 14 часот ќе одржи прес конференција во врска со „Рекет“ на која ќе присуствуваат Јавниот обвинител Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител Лилјана Спасоска и Основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Како што објави „Слободен печат“ по налог на обвинителството полицијата ја приведе денеска Катица Јанева и врши претрес во нејзината куќа.

Дознаваме и дека во тек е операција за приведување на други лица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close