Јавноста загрижена за Кејт Мидлтон: Поради овие фотографии сите веруваат дека таа е на чекор од анорексија (ФОТО)

Војвотката Кејт Мидлтон отсекогаш се одликувала со вита фигура, но последните фотографии даваат повод за загриженост, бидејќи таа досега никогаш не била слаба до оваа мерка.

Кејт и принцот Вилијам посетија центар за рехабилитација во Велика Британија.

Во таа прилика Кејт се појави во сако во тегет боја и длабоки чизми. Стајлингот доби многу позитивни коментари, но она што ги загрижи обожавателите на кралското семејство е нејзината фигура. 

Војвотката изгледа загрижувачки слабо. Многумина коментираа дека е на праг од анорексија и претпоставуваат дека нејзиниот изглед е последица на тензиите во семејството.

Напуштањето на Бакингемската палата на Хари и Меган остави последици на нејзиниот изглед“, гласат само некои од коментарите на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  ФАНОВИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Популарниот актер снимен додека ЈА ДАВИ обожавателката! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Во кои случаи коронавирусот може да стане смртоносен?

Слободен печат

„Парни ваљак“ снимија спот и испратија важна порака до фановите! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Коронавирусот им ги расипа плановите: Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез ја одложуваат венчавката!

Слободен печат

Ќерката на трагично настраданиот актер сподели досега необјавено видео од својот татко (ВИДЕО)

Слободен печат

Нови предупредувања: Еве колку далеку патува коронавирусот по кашлањето или кивањето

Слободен печат

На Џенифер Анистон не ѝ оди онлајн-шопингот: Нарачала готова слика наместо бои (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Викторија и Дејвид Бекам од коронавирусот се кријат во карантин вреден 6,7 милиони евра (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најлошиот можен момент за да молите за внимание – Зошто Британците повторно ги нападнаа Меган и Хари?

Слободен печат

(ВИДЕО+ФОТО) Село во Германија нема ниту еден заболен, жителите веруваат ги штити ветување на предците дадено уште за време на чумата

Слободен печат

Ние можеме да им пренесеме коронавирус на мачките, а дали можат и тие на нас?

Слободен печат

Тесто за пица готово за 10 минути: Станете италијански пица мајстор во вашиот дом!

Слободен печат

ФАНОВИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Популарниот актер снимен додека ЈА ДАВИ обожавателката! (ВИДЕО)

Слободен печат