Јавав коњи кога Денвер последен пат победи во Тексас (ВИДЕО)

Екипата на Денвер нагетс со победата од 117:103 на гостувањето кај Сан Антонио спарс израмни на 2:2 во победи во плејоф серијата кој прв до четири триумфи. Јокиќ одигра одлична партија со 29 поени, 12 скокови и 8 асистенции и е најзаслужен за првата победа на неговиот тим кај Сан Антонио по 2012 година.

На прес-конференцијата по натпреварот Јокиќ беше запрашан што правел тогаш, а неговиот одговор ги насмеа новинарите.

– Не знам, најверојатно јавав коњи. Не знам каде бев кога Денвер последен пат триумфирал во Сан Антонио. Никогаш не сме победиле во оваа сала и затоа ова е голем триумф за сите нас – изјави Јокиќ.

Прочитајте и...  Ибра: Ова не е „големиот Милан“, не сум играч за Лига Европа!

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат